2. kapitolka

21. března 2008 v 12:47 | Ginerva Potterová |  povídka HP Temné časy Harryho Pottera
Kapitolka 2.
Nemocnice sv. Munga
tak a je tu další kapitolka z temných časů
Ron ležel na posteli a četl Denního věštce. Zato Hermiona se zdála být zmožená, jen ležela a broukala si Bradavickou hymnu.
"Je v šoku" řekla McGonagallová.
,,Jé nazdárek" ozval se Ron a pokynul jim rukou aby si k němu sedli ,,tak jak se máte?"
,,No my fajn" řekla Ginny a uvědomila si že má na ruce zásnubní prstýnek, chtěla ho schovat když jí Ron chytil za ruku a podíval se, po chvíli koukání odložil noviny, posadil se, chytil Harryho kolem ramen a řekl: ,,Ty sičáku jeden, máma tě zabije"
,,Fajn" odpověděl Harry ,,ale ty mě mučit nemusíš" jen to dořekl do pokoje vlítla paní Weasleyová jako vichřice, podívala se na Rona a na Hermionu, potom na Horacia a Minervu. ,,Děkuji že jste mi dali vědět"
,,To nic Molly" odpověděl Horacio, ,,asi půjdeme, ne?" a podíval se na McGonagallovou, ,,jistě" řekla ,,nebudeme rušit" a oba odešli. Paní Weasleyová se znovu podívala po pokoji. ,,Artur příde co nejdřív a ...." nedopověděla oči jí zůstaly na Ginniyně levé ruce a na krásném blyštícím se prstýnku, chvíli zůstala nehybně stát, Ron se jen pousmál a Hermiona spustila nějakou melodii mudlovské písně.
,,Harry!" vykřikla paní Weasleyová a než se Harry stačil nadechnout už ho tiskla v náručí, ,,tohle mi příště bez ohlášení nedělej, jasné?" a přitiskla k sobě svou dceru, ,,pokud jí mám vdát musím to vědět dřív" a vytryskly jí slzy. Ron se raději schoval za noviny a Hermiona přeladila na kotlík plné horké silné lásky. Dveře ošetřovny se otevřely, ,,Arture" vykřikla paní Weasleyová ,,všechno je v pořádku, ptala jsem se, Rona prý za dva dny pustí, jen s Hermionou to bude těžší" a podívala se na ní, Hermiona právě zpívala ,,pojď zamíchat můj kotlík, víš jakou má moc, má silná láska bude tě hřát po celou noc." Paní Weasleyová se podívala na Rona ,,zvládne to" řekl, ,,je silná, jen se bojím o to malé" a podíval se na Hermionu, nebylo žádné tajemství, že je Hermiona s Ronem těhotná, ,,každopádně nám to kazí termín svatby" a znovu otočil stránku novin.
,,Ach Arture, nevšiml sis něčeho?" zeptala se paní Weasleyová svého muže a podívala se na Ginny, Artur udělal to samé a oči mu sklouzly na stříbrný prstýnek s kamínkem uprostřed, podobný dal kdysi Molly když si jí chtěl vzít, objal Harryho a pak i Ginny. ,,Konečně, už jsem se bál, že na ní zapomeneš" a poplácal ho po zádech ,,tati" řekla Ginny ,,co to mluvíš?"
,,No kdyby tě nepožádal o ruku ukázal by že to s tebou nemyslí vážně." a objal svou ženu, ,,asi už půjdeme, Rone až tě pustí, ozvi se a vy" podívala se na Ginny a Harryho ,,pozítří vás zvu na večeři, za to zasnoubení." a společně s Arturem odešla. Ginny se podívala na Hermionu, která zpívala píseň moudrého klobouku, přisedla si k ní, ,, ahoj Hermiono"
,,Říkáte si že jsem ošklivý, říkejte si co chcete, chytřejší klobouk než jsem na zemi nenajdete."
,,Je mimo já to říkal" řekl Ron a otočil stránku novin, ,,hele Harry si v novinách, prej jste zatkli nějaký smrtijedy, teda."
,,Možná tě čeká nebelvír" probroukla si Hermiona, a otočila se k oknu, Ginny vstala.
,,Tak fajn mi půjdeme, ahoj Rone" a políbila svého bratra ,,tak čau" řekl Ron, ,,ahoj Harry"
,,ahoj Rone a uzdrav se" řekl Harry a spolu s Ginny odešli, Ron odložil noviny a po chvíli usnul.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dheamonis Dheamonis | Web | 21. března 2008 v 14:08 | Reagovat

začala sútaž SONB na my blogu tak si zháňaj hlásky :))CmaQ

2 blázen twilight blázen twilight | 14. září 2010 v 20:18 | Reagovat

hej úúúúúúpe úúúúúúúúúúúúúúža:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama