Říjen 2008

bajky budou česky

30. října 2008 v 15:38 | Ginger - majitelka blogu |  HP knihy

Nová kniha Rowlingové vyjde v den světové premiéry i česky

Český překlad nejnovější knihy Joanne Rowlingové vyjde 4. prosince, ve stejný den, kdy bude mít kniha světovou premiéru. Bajky barda Beedleho napjatě očekávají především fanoušci Harryho Pottera. Domácí knihkupci je budou moci začít prodávat již minutu po půlnoci, sdělil Radovan Suk z nakladatelství Albatros, které knihu stejně jako potterovskou sérii v češtině vydává.

ahoj zlatíčka

22. října 2008 v 14:56 | Ginger - majitelka blogu
Jak jste si mohli všimnout zamilovala jsem se do páru HG/SS což se ne všem líbilo. Tak jsem své miláčky přestěhovala na hermionasnapeova a tam budou sídlit jejich videa, povídky, atd .... Jinak tenhle blog nezanedbám! Bude to jako mít jeden no, budu ráda když se na můj další bloček mrknete. Prosím nekritizujte mě, ale budu tam dávat i obrázky, které by se všem nemuseli líbit, no a taky povídky toho tipu že .... tak zatím papa a mrkněte se tam, doufám, že se to bude líbit

toulky s poberty

5. října 2008 v 19:42 | Ginger - majitelka blogu |  povídka HP Toulky s Poberty
A mám tu novou rubriku, jedná se o povídky s Poberty.
1. bude úplněk, pak bude následovat zákaz Prasinek,
zkoušky na krku,
zamilovaný Dvanácterák,
Srábus,
Povolání,
Málý chlupatý problém,
už jsme dospělí.
Tak to bude zatím vše, nevím kdy to napíšu a dopíšu, ale užiju si spousty legrace a doufám, že vy také. No a co vy na to????

pro Gabi Zmijozelská hrdost

5. října 2008 v 16:45 | Ginger - majitelka blogu |  povídky HP Povídky na přání
Zmijozelská hrdost - pro Gabi
Procházel se po hradě, hlavu vstyčenou a povýšeně se smál na nováčky. Chtěl si poslední ročník užít a nehodlal ztrácet hlavu nad hloupými prváky. Procházel třetím patrem, když do něj někdo narazil.
,,Já ... já se omlouvám, neviděla jsem ..." zarazila se, podívala se na toho kluka do kterého před chvilkou vrazila.
,,Mohla byste se dívat kam jdete?" naštval se a podal jí učebnici, která jí upadla, byla hezká, blond vlasy měla sestříhané v krátké mikádo, modré oči propalovaly jeho obličej.
,,Ještě jednou se omlouvám, děkuji" řekla a chystala se odejít, ještě jednou se na něj podívala, moc se jí líbil, až na to chování a jeho zmijozelský hábit. Otočila se a odešla, nechala ho tam stát.
Nevěděl co se s ním poslední dobou dělo, nic mu nevycházelo jak chtěl. Hlavně v hodinách kouzelných formulí, měli jí společnou s havraspárem a on tam viděl ji. V životě se nechtěl zamilovat, ale i tak ... byla krásná a chytrá, ďábelská kombinace, říkal si v duchu.
Seděla a zapisovala si poznámky z formulí, po očku však pokukovala po Dracovi, dnes mu to obvzlášť slušelo, zatřepala hlavou, nemůže o něm přemýšlet, má před sebou OVCE a ty jsou důležitější než on.
,,Karol" zatřepala s ní kamarádka, Karolína se na ní podívala a pak si uvědomila, že je pořád na hodině a úplně zapoměla na poznámky.
,,Dík, trošku jsem se zasnila" řekla, prohrábla si vlasy a otočila se od pohledu zmijozelského prefekta.
,,Mandi?" zeptala se Karolína své kamarádky, která seděla vedle ní na večeři ve velké síni.
,,Copak?" zeptala se a podívala se na svou kamarádku, ,,chceš mi zdělit, proč jsi poslední dobou divná? A proč to nejvíc schytá hodina formulí?"
,,No tak trochu" řekla a zadívala se ke zmijozelu
,,Já se zamilovala" řekla a rozhlédla se po síni jestli jí náhodou nikdo neslyšel, těžko byla sobota a každý si chtěl přispat.
,,Vau" řekla Mandi a rozhlídla se po síni, ,,je tu?" Karolína přikývla a kývla ke zmijozelskému stolu, sedělo tam jenom pár studentů vyšších ročníků a Karolína ukázala na ...
,,Malfoy?" zeptala se Mandi s údivem a zakroutila hlavou, ,,to nevíde holka, s tím se smiř" a zakousla se do topinky.
Procházela se po hradě, procházela, .... šla ze školního trestu od Kratiknota, poslední dobou se dost zhoršila ve formulích, kdyby je neměli společné se zmijozelem tak .... Nikdo jí vtáhl do výklenku pod oknem, chtěla křičet, když si uvědomila kdo to byl...
,,Ale já" začala, to už jí ale Draco nemilosrdně líbal, nevěděla co si má myslet, tak tedy nepřemýšlela, upustila brašnu a rukama se zapletla do jeho vlasů, které mu už sahaly na ramena. Ty polibky byly nádherné, podlamovali se jí kolena, přitiskl jí ke zdi a podíval se na ní, byla tak krásná, znovu spojily své rty, v tu chvíli by mu dala vše, to věděl, jenže k tomu nedošlo.
,,Je tu nikdo?" ozvalo se z chodby, Filch, oba se vzpamatovali včas a ztihli utéct, Karolína zalezla do postele v ložnici, holky už spaly, usmála se pro sebe, to ještě netušila, .....
Ráno se rozjařená vydala na snídani, čekala ho, ale on tam nebyl, že by se jí stranil? To ne, určitě jenom nemá hlad, nebo už tu byl, ale ... podívala se ke zmijozelskému stolu, jeho kumpáni tam seděli, co tím myslí? No co třetí hodinu mají formule a tam ... Vlastně ani nevěděla na co se těšila, představovala si jak jí ve třídě skočí kolem krku? Ano? Tak to se mílila, stačilo přijít do třídy formulí .... Už ho chtěla pozdravit, když se k ní otočil zády, nevšímal si jí, prostě se na ní nepodíval a choval se odměřeně a odtažitě jako dřív, nevěděla co to má znamenat, copak to večer bylo jen .... jen co? zatáhl jí do kouta a .... pohladila si rty, bylo to přeci tak krásné..... Nepodíval se na ní ani při obědě, či večeři, když si však plánovala co udělá další den, znovu jí zatáhl do kouta a začal líbat, odtáhla se od něj a dala mu facku.
,,Co si myslíš?" zeptala se
,,No co?" řekl a přistoupil k ní
,,Ne" řekla, ,,já ... a vůbec, co bych ti něco měla vysvětlovat? Nic ti do toho není, spíš ty bys měl vysvětlit své chování" našpulila pusu a přitiskla ho ke zdi
,,No tak mě chápej, já ... mě se líbíš, ale nemůžu, já ... prostě to nejde, nemůžu s tebou chodit"
,,Aha, takže sloužím jako cicmačka na večer?" teď už se naštvala, čekala, ž se vsadil, nebo .... ale že by se za ní styděl
,,Ne to ne, až bysme vyšli školu tak bysme mohli..."
,,Mohli? Nic bychom nemohli, ty se za mě stydíš!" vykřikla
,,Ne to ne"
,,Tak proč až po škole? Co nám brání?"
,,Já ...."
,,Jasně" řekla a utekla.
Celý příští den chodila jako opařená, díky ní havraspár přišel o 15 bodů z lektvarů, na záchodě plakala, Mandi, jí říkala ať na něj zapomene, ale na něj? Na jeho rty? Už to nešlo. Večer si sedla do výklenku kde byli poprvé, vzdychla a schovala hlavu do dlaní. Někdo jí pohladil po vlasech. Vzhlédla byl to on, chtěla ho vyhnat, ale neudělala to, vzal její bradu do rukou a políbil.
,,Budu s tebou" řekl a vzal jí za ruku, ,,i teď" řekl.
Políbila ho a pohladila po vlasech
,,Co rodiče?"
,,Nic" řekl, ,,hlavně že mám tebe"
A tak tam seděli, spolu, drželi se za ruce a koukali ven, pryč se zmijozelskou hrdostí, je jen k zlosti.

nové fotečky k hp6

5. října 2008 v 11:27 | Ginger - majitelka blogu |  HP filmy


škola volá

1. října 2008 v 16:05 | Ginger - majitelka blogu
a to doslova, je konec měsíce a já mám na kontě 12 známek! Z němčiny jsme skoro na konci lekce, z matiky samej lomenej výraz, z chemie a fyziky vstupní testy, cvičení, samostatný práce, básnišky, slohy, opakování, procvičování, nová látka, nové testy, ...... Prostě chaos na druhou, na třetí na mínus čtvrtou, na ..... no prostě hrůza! Slibovala jsem povídky, vím, ale nestíhám, škola je teď fakt důležitá. 27. až 30. 10. mám podzimky, takže budu mít čas na povídky, jistě že tady o víkendu nějaké přibydou, přísahám, snažím se, jedna je skoro dokončená, ale je spěch, pls pochopte mě, nemůžu být štědrá jako o prázdninách, ale vynasnažím se! Slibuji! Tak zatím, musím překládat něminu učit se básničku Země mluví od Viktora Dyka a zejtra k tomu zkouší z chemie tak zatím papapapapapapapapapapapapapapapapapapapa a o víkendu uvidím, snad to víde, aspoň jedna povídka tak zatím.